fbpx

„Bóg miłuje ludzi pełnych prostoty” Jak możemy dzisiaj wiarygodnie służyć innym?

Ostatnie wydarzenia pokazują mi, że powinnam bardziej szukać sposobu, w jaki mogę „oderwać się” od spraw świata. Zabieganie o wygraną, dominację, karierę, pieniądze, czy stanowisko często może nas zgubić. Jak więc powinien wyglądać dzisiejszy Kościół w świetle prostoty? Przede wszystkim ma pomagać ubogim, wspierać słabszych, a nie upokarzać ich. Kościół powinien wychodzić do wszystkich, a szczególnie do tych, których nie rozumie.

Niesamowitym świadectwem było dla mnie spotkanie „Małych Sióstr Baranka”. Nazwę tę usłyszałam pierwszy raz w życiu i niewiele mi to mówiło. Dowiedziałam się tylko, że prowadzą żebraczy tryb życia. Przed spotkaniem z nimi zadzwoniłyśmy z przyjaciółką do nich, żeby zapytać, czego potrzebują. Już pierwsze zdanie mnie onieśmieliło: „Duch Święty wam podpowie”. Super! – Pomyślałyśmy. Lecimy do Biedronki, skanować potrzebne produkty, z Duchem Świętym na pewno na czerwono będą podświetlać się te najpotrzebniejsze rzeczy. Śmieszna sytuacja

Pojechałyśmy do nich ze wszystkimi zakupionymi rzeczami i już na miejscu okazało się, że Siostry znały nasze imiona; co było bardzo miłe – taka świadomość, że ktoś naprawdę na Ciebie czeka i Cię chce poznać. Ucieszyły się bardzo z prezentów i szczególnie były zdziwione, że kupiłyśmy dużo bezglutenowych wafli. Jak się okazało, jedna z Sióstr nie toleruje glutenu. Trafione w 10!

Siostry Baranka pochodzą z różnych krajów: Francji, Ameryki i Polski. Doświadczają wielu łask i cudów poprzez nietypową Ewangelizację. Udają się do różnych miejsc, czasami na piechotę, a czasami autostopem, modląc się do Boga, aby On pokazywał im osoby, które potrzebują spotkania z Nim. Prosząc o chleb nieraz spotykają się z negatywną opinią niewierzących lub sceptycznie nastawionych do osób duchownych, która po chwili staje się Błogosławieństwem i zamienia się w inspirującą rozmowę o Bogu.

Kościół może doświadczać różnych zranień i możemy słyszeć niejednokrotnie o jego złej stronie. Nie chcę zatrzymywać się na tym etapie. Chcę szukać światełka nadziei, chłonąć od osób takich jak te Siostry. Zwykłe dziewczyny, które kiedyś zapragnęły zacząć żyć w prostocie. Nie czują się ani lepsze, ani gorsze. Są żywym świadectwem, aby uczyć się szacunku do drugiego, zwłaszcza do tego, który ma odmienne zdanie. Oby więcej takich powołań, szalone kobietki!

Kasia Partyńska
Kasia Partyńska
Odpowiada za instagram LUX Portalu. Chętna służyć najsłabszym, odrzuconym i wszystkim, których po ludzku nie rozumie, ale z pomocą Boga chce rozumieć i kochać. Zajmuje się Studencką Alpha Katowice przy dominikanach i prowadzi profil @Uratowana na Instagramie.

Przeczytaj również

Comments

Social media

Popularne