fbpx

Znamy hymn Światowego Dnia Młodzieży 2023

Dzieje się! Znamy już temat hymnu na Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie. Organizatorzy ujawnili go zaledwie kilka dni temu. W tłumaczeniu z portugalskiego brzmi on „W powietrzu czuć pośpiech”.

Jak brzmi hasło ŚDM 2023? „Maryja wstała i poszła z pośpiechem.”

Autorem słów hymnu jest ksiądz João Paulo Vaz, który ewangelizuje poprzez muzykę. Brzmienie zapewnił nauczyciel Pedro Ferreira. Oto refren:

„Wszyscy usłyszą nasz głos, podnieśmy ręce, 
w powietrzu czuć pośpiech. 
Jezus żyje i nie zostawia nas samych: 
Nie przestaniemy kochać.”

Jak komentują je organizatorzy w wywiadzie?

„Śpiewając te słowa, młodzi ludzie są zaproszeni do identyfikowania się z Maryją, gotowości do służby, misji i przemieniania świata.”

Melodia powstała w małym pokoju, przy fortepianie, a w otoczeniu ciszy i spokoju. Dopiero później 51-letni ksiądz z gitarą w ręce zaczął pisać tekst – tak jak ma to robić w zwyczaju.

„Temat portugalskiej Edycji Światowego Dnia Młodzieży sprawił, że pogłębiłem swoją relację z Matką i proces tworzenia słów stał się czasem bardzo głębokiej modlitwy” – wyjaśnia autor tekstu.

W listopadzie ubiegłego roku organizatorzy zaprosili portugalską młodzież do przygotowania się do Światowych Dni Młodzieży poprzez wzięcie udziału w dwudniowej misji.

Jak wyglądało to w praktyce? Między 28-29 listopada młodzież, aby zainicjować ten powiew powietrza, zaczęła angażować się w lokalne akcje charytatywne, nawiązywać kontakty z dalekimi członkami rodziny lub z osobami samotnymi – wszystko w obliczu pandemii, a więc rozmowy za pośrednictwem internetu.

Mamy już przygotowanie, hasło, hymn, logo i miejsce. Teraz czekamy na spotkanie w Lizbonie, miejscu oddalonym od Fatimy o 120 km. Zdecydowanie możemy powiedzieć, że w powietrzu czuć już pośpiech!

Wioletta Kurzydło
Wioletta Kurzydło
Filolog, miłośniczka natury. Najchętniej widzi się w ogródku z dobrą książką.

Przeczytaj również

Comments

Social media

Popularne