fbpx

Redakcja LUX Portalu

Absolwent teologii i filozofii. Na łamach LUX Portalu ze skarbca tradycji katolickiej chce wydobywać rzeczy nowe i stare. Największa słabość – twórczość Ratzingera i yerba mate.
Studentka prawa o artystycznej duszy. Uwielbia góry (Bieszczady to jej drugi dom), rap i pierogi ruskie. Ceni w sobie kreatywność oraz otwartość. W swoich artykułach pragnie opisywać dwie najważniejsze relacje. Z Bogiem i z ludźmi.
Studiuje montaż filmowy w Warszawskiej Szkole Filmowej. Od 4 lat działa jako filmowiec i montażysta freelancer. Gra na pianinie, perkusji, trochę śpiewa. Lubi ludzi, psychologię, góry, narciarstwo i koszykówkę. Animator we wspólnocie Wojsko Gedeona. Razem z narzeczoną tworzy od ponad roku uKochanych.
Student realizacji dźwięku, muzyk, grafik, twórca. Na LUX Portalu odpowiada za audio, obróbkę zdjęć i tworzy LUX Sonos Podcast, przegląd muzyki chrześcijańskiej.
Z wykształcenia socjolog, aktualnie student filozofii oraz Dominikańskiego Studium Filozofii i Teologii.
Poszukiwacz znad Narwi
Filolog, miłośniczka natury. Najchętniej widzi się w ogródku z dobrą książką.
Z wykształcenia ekonomista z zamiłowania poeta i krytyk filmowy. Pasjonat rozmów z drugim człowiekiem i X muzy. Autor bloga „Przemyślenia przy twarożku”. Na łamach LUX portalu postara się połączyć wiarę ze światem filmu. Mix nie zawsze oczywisty.
Na portalu chciałby odkrywać ciekawych ludzi i puszczać w świat ich świadectwa, do tego recenzować książki o tematyce społeczno-religijnej i przedstawiać szerzej ich twórców. Z pasji prowadzi bloga „przeczytane.net”.
Pedagog specjalny, resocjalizator, współzałożycielka Fundacji Obiektywna. Uwielbia góry, ciszę, naturę, prostotę, kino skandynawskie, poezję i dobrą kawę. Razem ze świeżo upieczonym narzeczonym tworzy uKochanych, gdzie dzieli się wiarą i miłością. Na portalu nagrywa cykl dla kobiet.
Kapłan diecezji pelplińskiej. Uwielbia grafikę, strony www, fotografię. Zaangażowany w projekty kreatywne, oparte na burzach mózgów, robieniu czegoś niesztampowego. Stąd jego udział w Siedem Dusz i JaYestem.
Małżeństwo teologów i organistów. Wspólnie prowadzą bloga „Korepetycje teologiczne”. Miłośnicy kawy i dobrej książki. Aktualnie uczą się w Studium Życia Rodzinnego, w którym przygotowują się na przyszłych doradców rodzinnych.
Odpowiada za profile Lux Portalu na TikToku i Instagramie. Zajmuje się fotografią reportażową. Studiuje media i komunikację w biznesie na WSB oraz fotografikę.