fbpx

Co obejrzeć w święta?

W Świętach Bożego Narodzenia chodzi przede wszystkim o Boże narodzenie, o przyjście Jezusa do naszego serca. W drugiej kolejności o spotkania rodzinne, poprzedzone wielogodzinnymi przygotowaniami. Porządki, pierniki, ryba, Last christmas i Mariah Carey w tle. Później czytanie ewangelii o narodzeniu Jezusa, wszyscy ładnie ubrani, łamanie opłatkiem, kolędy, prezenty. Tak to przynajmniej wygląda u mnie w domu. U mnie tradycyjnie w Wigilię nie oglądamy nic, chcemy się nacieszyć sobą. Ale ile można rozmawiać? 😉

Dlatego w pierwszy i drugi dzień Świąt coś by człowiek obejrzał. A w telewizji wciąż te same pozycje. Pewnie macie podobnie. Dlatego wybrałem kilka propozycji filmowych do obejrzenia w rodzinnym gronie.

Głównie będą to nowości dostępne na platformach streamingowych, które sam posiadam.

Netflix

Maestro – Biografia Leonarda Bernsteina w reżyserii Bradleya Coopera. Jeśli lubicie filmy biograficzne, ładne zdjęcia lub podobał wam się film Narodziny gwiazdy. To ta pozycja przypadnie wam do gustu.

Serial 1670 – Cudownie głupi i czerstwy humor w realiach Polski szlacheckiej. Całość utrzymana w klimacie dokumentu. Taki trochę szlachecki The Office z wybitna rolą Bartłomieja Topy. Rewelacyjna rozrywka o ile trafia do was tego typu poczucie humoru.

Charlie i fabryka czekolady – Wiem, że miały być nowości, ale uwielbiam ten film. Szczególnie w okresie Bożonarodzeniowym.

HBO

Barbie – Zwariowany, różowy świat Barbie, z fantastyczną Margot Robbie w tytułowej roli. Ryan Gosling też daje radę, tak samo jak reszta aktorskiej ekipy. Fajna rozrywka, szczególnie po świątecznej wyżerce. Nie trzeba się szczególnie wysilać intelektualnie, żeby nadążyć za akcją. Polecam, ja bawiłem się świetnie.

Cóż za piękny dzień – Przyjemna opowieść nastrajająca pozytywnie. Warto obejrzeć jeśli lubicie miłe dla oka i duszy filmy. A do tego wszystkiego Tom Hanks w roli głównej.

Mężczyzna imieniem Otto – Kolejny film z Tomem Hanksem w tym zestawieniu. Pokrzepiająca opowieść o relacjach międzyludzkich, godzeniu się ze stratą i po prostu życiu. Dodatkowo bardzo zabawny.

Spider-man poprzez multiversum – Druga część animacji od Sony o Spider-manie. Cos bardziej dla starszych dzieci i ich rodziców. Do opisania takich filmów brakuje słów. Musicie sami sprawdzić, bo to jest dosłownie kosmos.

Prime Video

Saltburn – Tym razem coś dla węższego grona odbiorców. Film, którego z pewnością nie obejrzałbym z dziadkami przy świątecznym stole. Jeśli chcecie obejrzeć coś z rodzicami, to chyba też znajdziecie coś odpowiedniejszego w tym zestawieniu. To zależy jak bardzo wasi rodzice otwarci są na dziwne filmy. Ja swoich już trochę przyzwyczaiłem. Niemniej wizualnie i scenariuszowo petarda. Jak dla mnie jedna z największych filmowych rewelacji tego roku.

Air – Koleiny film biograficzny. Tym razem w reżyserii Bena Afflecka. Gwiazdorska obsada i temat około sportowy. Jeszcze nie widziałem, ale z pewnością nadrobię w święta.

Lamborghini – Również tej pozycji jeszcze nie zdążyłem zobaczyć. Ale po filmie Ferrari z Adamem Driverem muszę obejrzeć coś o motoryzacji, żeby zatrzeć tamto wrażenie. Mam nadzieję, że nie będzie rozczarowania. Po zwiastunie zapowiada się obiecująco.

Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia. 🙂

Mateusz Łękawski
Mateusz Łękawski
Z wykształcenia ekonomista z zamiłowania poeta i krytyk filmowy. Pasjonat rozmów z drugim człowiekiem i X muzy. Autor bloga „Przemyślenia przy twarożku”. Na łamach LUX portalu postara się połączyć wiarę ze światem filmu. Mix nie zawsze oczywisty.

Przeczytaj również

Comments

Social media

Popularne