fbpx

Ty zawsze przy mnie stój

Pamiętasz jak za dzieciaka, na kolanach, z pięknie złożonymi rączkami, w towarzystwie rodziców, modliłeś się do Niego? A potem szybko się o Nim zapomniało. A może po prostu niewystarczająco uświadomiłeś sobie, jak rzeczywista jest Jego obecność? Mowa o głównych bohaterach dzisiejszego artykułu – Aniołach, z Aniołem Stróżem na czele.

Kim w ogóle są Aniołowie?

Są jednymi z duchów, stworzonymi przez Boga, których natura, w odróżnieniu od natury ludzkiej, jest czysto duchowa (tzn. wolna od wszelkiej materialności). Zastępy Aniołów dzielą się na 9 chórów anielskich, w zależności od stopnia bliskości przebywania obok tronu Bożego. Tak więc, szeregując w kolejności od najniższego do najwyższego stopnia, są to:

  1. Aniołowie (rubin)
  2. Archaniołowie (topaz)
  3. Trony (diament)
  4. Panowania (tarszisz)
  5. Moce (onyks)
  6. Zwierzchności (beryl)
  7. Władze (szafir)
  8. Cherubinowie (karbunkuł)
  9. Serafinowie (szmaragd)

W księdze proroka Ezechiela zostały nawet porównane do kamieni szlachetnych – być może dlatego, że inne słowa nie były w stanie odzwierciedlić ich piękna. Pierwsze sześć chórów to Chóry Porządku, zaś ostatnie trzy chóry zwane są Chórami Kontemplacji. Najniższe stopniem zajmują się ochroną ludzi i troską o ich zbawienie, nieustannie interesując się życiem człowieka. Te u samej góry poznają natomiast Boga, trwając w najczystszej miłości i w całkowicie duchowym, niezmiennym ruchu.

A co z Aniołami Stróżami?

Każdy z nas ma jedynego i starannie dobranego do swojej duszy Anioła Stróża. Chciałabym wypuścić z tego zagadnienia całe mogące nagromadzić się powietrze, dostrzegając, że Bóg posyła aniołów, aby przekazywały Tobie Jego wolę. Zarówno w wielkich dylematach, jak i w codziennych, malutkich rozterkach. Tak jak niejednokrotnie czynili to wobec ludzi Nowego i Starego Testamentu oraz względem wielu świętych. I nic się w tym względzie nie zmieniło.

Pismo Święte wspomina, że Bóg nigdy nie pozwoli na zapanowanie niedoli w Twoim życiu – „…bo swoim aniołom dał rozkaz o tobie, aby cię strzegli na wszystkich twych drogach. Na rękach będą cię nosili, abyś nie uraził swej stopy o kamień” (Ps 91, 11-12). Dlatego dał Ci skrzydlatego pomocnika. Służy on Bogu, pomagając Tobie się zbawić. Dzięki nieustannemu obcowaniu z Bogiem, naturalnym dla Aniołów jest karmienie się Słowem Bożym. To w Nim poznają wszystko, zanim to jeszcze nastąpi. To co jest dla Ciebie jutrem, u anioła może być to wyjawione i znane, dlatego tak wyjątkowa dla Ciebie jest relacja z Twoim Aniołem Stróżem, który teraz, gdy to czytasz, stoi obok Ciebie. Uśmiecha się w Twoim kierunku, mając nadzieję, że posłuchasz jego szeptu, opowiesz o swoich pragnieniach, i zechcesz z Nim współpracować.

Doświadczenie moje, moich znajomych oraz znajomych znajomych pokazuje jak bardzo w dzisiejszym świecie obecna jest samotność. O jej poczuciu będzie kiedy indziej. Dzisiaj skupmy się jednak na bardzo szybkim zdementowaniu faktu, że nawet kiedy jesteś sam, to tak naprawdę… nie jesteś. Anioł, nie aniołek, c z u w a. Zanosi prośby, nawet te z dzieciństwa i ZAWSZE STOI obok. Co to realnie oznacza? Jeśli w domu jest Was trójka, tzn., że tak naprawdę jest Was szóstka. Niesamowity, szybki i skuteczny sposób na powiększenie rodziny (dobre dla niewielkich rodzin czy też jedynaków ). Szczególnie introwertycy mogą nie czuć się zbyt komfortowo ze świadomością, że ktoś widzi, jak jedzą soczystego hamburgera, piszą ze znajomymi czy zdarzy im się podłubać w nosie. Odkąd zdałam sobie sprawę z c i ą g ł e j obecności mojego Przyjaciela Stróża, dużo częściej zastanawiam się czy na pewno potrzebuję i mam ochotę wykonać określoną czynność. Czasem najzwyczajniej w świecie, jest mi wstyd, że On się za mnie wstawia przez Boskim tronem, a mi czas przelatuje przez palce.

Posłane z nieba by POMÓC

Zwróć się do Boga, żeby posłał do Ciebie konkretnych aniołów, z konkretnego chóru, gdyż może ze względu na Twoją prośbę to uczynić. Archaniołowie są potężną obroną przed złymi duchami. Każde westchnienie do nich, w imię Jezusa Chrystusa, odpędza ogoniastego jak najdalej. Anioł Stróż z kolei, przynosi wszystkie Twoje prośby przed tron Boży. Podczas każdej Mszy Świętej, gdy w trakcie kazania ostro walczysz, by utrzymać głowę w pionie, Anioł Stróż ofiaruje za Ciebie swoje modlitwy przed ołtarzem. Kiedy Twój bliski, mąż, przyjaciel ma różnorakie problemy, a Ty pragniesz mu pomóc, bądź np. naprawić Waszą relację, możesz poprosić Anioła Stróża, aby porozmawiał z Aniołem Stróżem tej osoby i to „załatwił”. Z pewnością się dogadają

Porozmawiaj z Nim wieczorem. W ciągu dnia, jedząc wspomnianego hamburgera, również. I ciesz się z większej liczby domowników przy stole. Z anielsko – ludzkiej rodziny

Monika Gromadzka
Monika Gromadzka
Studentka prawa o artystycznej duszy. Uwielbia góry (Bieszczady to jej drugi dom), rap i pierogi ruskie. Ceni w sobie kreatywność oraz otwartość. W swoich artykułach pragnie opisywać dwie najważniejsze relacje. Z Bogiem i z ludźmi.

Przeczytaj również

Comments

Social media

Popularne