fbpx

Jezus dla pokolenia Netflixa. Fenomen serialu The Chosen

Oglądalność „The Chosen” wciąż rośnie!

Liczby nie kłamią – to właśnie najnowsza produkcja o życiu Pana Jezusa i apostołów oglądana jest aż w 180 krajach przez ponad 50 milionów osób. Słyszeliście już o tym serialu? Jesteście ciekawi, komu przypadła rola Pana Jezusa? A może chcecie odmówić razem z nim Koronkę do Bożego Miłosierdzia? Profil Jonathana Roumie’ego, katolickiego aktora grającego Jezusa, możecie znaleźć i zaobserwować na Instagramie.

Skąd pomysł na produkcję „The Chosen”?

Na to pytanie odpowiada sam twórca i reżyser, Dallas Jenkins:

„Pasjonuje mnie opowiadanie starej historii tak, by ludzie odczytali ją… na nowo”.

W opisie aplikacji „The Chosen” dodaje jeszcze:

„Gdy oglądam filmy o Jezusie, ciężko mi wczuć się w opowiadane historie. Najważniejsze wątki już przecież słyszałem, a rzadko kiedy takie projekty głębiej pochylają się na przykład nad wątkami pozostałych postaci. Przez to bohaterowie drugoplanowi wydają się straszne papierowi i bezosobowi”.

Pan oczami najbliższych

Jenkins chce pokazać Pana Jezusa oczami ludzi, którzy żyli wokół Niego. Razem z nim odkrywamy więc postacie Szymona Piotra, Mateusza, Marii Magdaleny czy Nikodema.

„Nie mogliśmy powstrzymać się od uosobienia w postaciach tego, co w nich najważniejsze: lekkomyślności, trudnej przeszłości, pobożności czy desperackiego pragnienia zmiany. I, ostatecznie, ich odkupienia” – dodaje Jenkins.

Historyczność tradycji żydowskich

O poprawność merytoryczną dba trzyosobowy zespół ekspertów. Znajdziemy w nim chociażby katolickiego księdza Davida Guffey’a C.S.C., dyrektora krajowego Family Theater Productions. Kolejnym konsultantem jest doktor Dough Huffman, wyświęcony duchowny w Evangelical Free Church of America. Radą służy też mesjanistyczny żydowski rabin Jason Sobel z Fusion Global Ministries. Relacje z rozmów przedstawicieli różnych wyznań znajdziecie w aplikacji – warto obejrzeć tak budujące spotkania!

Dwa sezony – i co dalej?

Reżyser chce, by „The Chosen” stało się pierwszą wielosezonową produkcją o życiu Pana Jezusa. Nigdy jednak nie sądził, że serial stanie się takim sukcesem: wsparcie pierwszego sezonu przez 75 000 darczyńców wyniosło łącznie 10 milionów dolarów! Drugi sezon dofinansowało łącznie ponad 125 000 osób, przekazując produkcji 10 milionów dolarów.

Ile dokładnie sezonów powstanie? I jak długo musimy czekać na emisję kolejnych odcinków II serii? Tego nie wiemy, ale razem z Wami na bieżąco będziemy śledzić darmową aplikację „The Chosen” w oczekiwaniu na newsy!

Chcecie dowiedzieć się więcej o „The Chosen”, zanim zaczniecie oglądać? Zajrzyjcie do recenzji Mateusza na Luxportalu!

Źródło: https://www.catholicnewsagency.com/news/247320/is-the-chosen-series-about-jesus-christ-a-cultural-moment-worth-watching

Wioletta Kurzydło
Wioletta Kurzydło
Filolog, miłośniczka natury. Najchętniej widzi się w ogródku z dobrą książką.

Przeczytaj również

Comments

Social media

Popularne