fbpx

Najlepsi księża tiktokerzy!

TikTok podbija świat Internetu. Nie bez powodu z tej platformy korzysta także wielu duchownych. Dla jednych jest to przestrzeń ściśle ewangelizacyjna, dla drugich to możliwość pokazania Kościoła i kapłaństwa od nieco innej, bardziej ludzkiej strony. W tym artykule przedstawiamy najlepszych z nich.

@ksiadz_z_osiedla

Ksiądz Rafał Główczyński SDS ze Zgromadzenia Księży Salwatorianów znany jest jako „Ksiądz z osiedla”. Chociaż jego działalność w Internecie opiera się głównie na prowadzeniu kanału na YouTube, to jest on także obecny na TikToku, gdzie nagrywa chociażby sceny pokazujące życie księdza.

@camillo_02_88

Ten profil prowadzony przez ks. Kamila Wyszyńskiego zyskał prawie 150 tysięcy obserwujących i ponad 2 miliony polubień. Filmiki, które nagrywa ks. Kamil można określić mianem nowej ewangelizacji.

@camillo_02_88

Modlitwa jest ważna – nawet jak się pomylisz? A jaka jest Wasza ulubiona modlitwa? #polishpriest #jaramniewiara #mlodziez #LO #szkola #modlitwa #god

♬ dźwięk oryginalny – Dominik Ziaja

@montenegrus

Ks. Dariusz Kamiński w opisie profilu swoją tiktokową działalność określił słowami: „z radością i dystansem”. Na jego profilu znajdziecie wiele żartów, a przede wszystkim możecie spojrzeć na księży z innej perspektywy.

@dziankowski

Profil ks. Sławomira Dziankowskiego – wikariusza parafii w Słupcy. Znajdziecie tam nie tylko żartobliwe sceny, ale także komentarze do bieżących wydarzeń z życia Kościoła (często kontrowersyjnych).

@_ksiadzkrzysiu

Na tym profilu znajdziecie m.in. odpowiedzi na ciekawe pytania, które kierowane są do ks. Krzysztofa Szumilasa.

To tylko niektóre z profili księży. Oprócz księży na TikToku możemy spotkać siostry zakonne, a także wielu świeckich „tiktokerów” prowadzących profile, w których przyznają się do wiary, a także głoszą Dobrą Nowinę.

Oskar Pryba
Oskar Prybahttp://oskarpryba.pl
Kapłan diecezji pelplińskiej. Uwielbia grafikę, strony www, fotografię. Zaangażowany w projekty kreatywne, oparte na burzach mózgów, robieniu czegoś niesztampowego. Stąd jego udział w m.in JaYestem.

Przeczytaj również

Comments

Social media

Popularne